ekomark

STRONA GŁÓWNA PRODUKTY PARTNERZY TECHNOLOGIA AKTUALNOŚCI KONTAKT

O REFUNDACJI

Produkty wspomagające oddychanie u osób z bezdechem sennym są refundowane w ramach kontraktu z Narodowym Funduszem Zdrowia. Jeśli lekarz stwierdzi występowanie bezdechu sennego – każdemu ubezpieczonemu przysługuje możliwość nabycia refundowanego sprzętu – CPAP-u, który wspomaga oddychanie podczas snu zabezpieczając przed powikłaniami związanymi z niedotlenieniem organizmu, spowodowanym bezdechem sennym.

Jak to zrobić?

Osoby podejrzewające u siebie występowanie bezechu sennego powinny zgłosić się do lekarza pierwszego kontaku, który skieruje ich do pulmunologa. Lekarz tej specjalności odpowiada za leczenie schorzeń układu oddechowego w tym za diagnostykę i leczenie bezdechu sennego. Zlecona zostanie diagnostyka schorzenia w pracowni diagnostyki snu. Chory z potwierdzonym diagnostycznie bezdechem sennym jest uprawniony do zakupu refundowanego urządzenia CPAP.

Jeśli lekarz zalecił stosowanie protezy powietrznej (CPAP), otrzymają  Państwo dokument „Zlecenie na zaopatrzenie w wyroby medyczne będące przedmiotami ortopedycznymi i środki pomocnicze” uprawniające do refundacji z  Narodowego Funduszu Zdrowia (NFZ).  Otrzymane od lekarza Zlecenie należy potwierdzić w odpowiednim oddziale NFZ. Refundacja na aparat CPAP przysługuje każdemu pacjentowi raz na 5 lat i wynosi 1 890,00 zł co stanowi 90% kwoty 2 100,00 zł - najniższej ceny za CPAP zatwierdzonej przez NFZ.
 
O dofinansowanie  mogą się Państwo zwrócić się także do innych instytucji:
Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych (PFRON) www.pfron.org.pl ,
Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie (PCPR) www.pcpr.info .
Aby ubiegać się o dofinansowanie z tych instytucji, oprócz dokumentów potwierdzających Państwa uprawnienia, należy przedstawić ofertę cenową lub fakturę pro-forma na aparat. Po otrzymaniu zgody PFRON/PCPR wystarczy dostarczyć kopię zgody oraz zlecenie potwierdzone w NFZ do naszego punktu wydawania sprzętu medycznego, gdzie mogą Państwo odebrać swój aparat. Rozliczenie z NFZ i PFRON/PCPR odbywa się pomiędzy nasza firmą a powyższymi instytucjami

Urządzenia objete refundacją:

iSleep 20 – CPAP

iSleep20+ - CPAP z funkcją eadapt

iSleep20i – CPAP samonastawny z trybem iMode

iSleep22 – Bilevel S z funkcją CPAP

Nawilżacz – HA 20 do serii iSleep 

Jeśli mają Państwo pytania dotyczące refundowanego sprzętu lub potrzebują Państwo pomocy w uzyskaniu refundacji – prosimy o kontakt z naszym biurem w Warszawie, ul Boguckiego 1A, tel 22 834 17 34. Punkt informacji i odbioru sprzętu jest czynny od poniedziałku do piątku w godzinach 9.00-16.00
O NAS MISJA KLIENCI REFUNDACJA BEZDECH SENNY SERWIS
Wydawca Ekomark sp. z o.o. 1999 - 2013. Wszystkie prawa zastrzeżone.
Właścielem praw do materiałów, opisów i informacji zawartych na niniejszej stronie jest Ekomark sp. z o.o. Kopiowanie i publikacja bez zgody właściela zabroniona.