ekomark

STRONA GŁÓWNA PRODUKTY PARTNERZY TECHNOLOGIA AKTUALNOŚCI KONTAKT

 

Do wszystkich użytkowników HAMILTON-G5, HAMILTON-S1, HAMILTON-C1, HAMILTON-C2, HAMILTON-C3, HAMILTON-MR1, HAMILTON-T1, GALILEO, RAPHAEL.

 

Szanowni Klienci,


Niniejszym informujemy o ryzyku złej pracy respiratorów HAMILTON MEDICAL w połączeniu z nieoryginalnymi urządzeniami do pomiaru przepływu. Ostrzegamy Państwa przed stosowaniem nieodpowiednich czujników proxymalnych, które mogą spowodować niewłaściwe parametry wentylacji chorego i narazić go na ryzyko utraty zdrowia i życia.

 

Na rynku pojawiły się firmy oferujące, wyprodukowane przez siebie czujniki przepływu dedykowane rzekomo do respiratorów produkcji HAMILTON MEDICAL. Podmioty te twierdzą, że ich urządzenia są “kompatybilne” z naszymi respiratorami.
Firma HAMILTON MEDICAL informuje, iż nie przekazywała żadnym podmiotom zewnętrznym danych technicznych swoich urządzeń, które pozwalałyby na opracowanie osprzętu kompatybilnego z produkowanymi przez firmę respiratorami.
Nic nam nie wiadomo na temat jakichkolwiek badań, testów etc, sprawdzających parametry techniczne, które byłyby przeprowadzane za wiedzą i akceptacją firmy Hamilton Medical.
W związku z powyższym HAMILTON MEDICAL, stanowczo podkreśla iż oferowane przez firmy zewnętrzne peryferia nie posiadają autoryzacji i homologacji producenta. Ich parametry nie zostały zweryfikowane i potwierdzone przez producenta respiratorów i jako takie nie powinny być stosowane do pracy z urządzeniami ratującymi życie.

 

Wszystkie respiratory HAMITON MEDICAL są zaprojektowane do pracy wyłącznie z oryginalnymi czujnikami. W przypadku stosowania czujników innych w niż fabryczne, nie gwarantujemy prawidłowego funkcjonowania respiratora. W takim przypadku, korzystanie z respiratora, łączy się ze zwiększonym ryzykiem dla pacjenta.

 

Działanie dołączonych do naszych respiratorów oryginalnych czujników przepływu jest okresowo i automatycznie sprawdzane poprzez wbudowany do respiratora system elektroniczny. Do wykonania takiego testu system wykorzystuje dane specyfikacyjne czujników przepływu oraz algorytmy stanowiące patent i tajemnicę HAMILTON MEDICAL. Urządzenia do pomiaru przepływu produkowane przez inne firmy mogą nie mieć tych samych cech, a wiec połączenie czujnik przepływu-respirator może działać niezgodnie z wymaganiami. Bezpieczeństwo pacjenta podłączonego do takiego respiratora może być zagrożone.

 

W związku z powyższym, prosimy Państwa o upewnienie się, że do pracy Państwa respiratorów stosowane są oryginalne, fabryczne czujniki przepływu HAMILTON MEDICAL. Prosimy też o niezwłocznie powiadomienie Państwa działu zakupów o przypadkach stosowania niewłaściwych czujników.

 

Pragniemy poinformować iż korzystanie z innych części zamiennych i wyposażenia dodatkowego w pracy naszych respiratorów, niż produkty firmowe HAMILTON MEDICAL, łączy się z natychmiastową utratą gwarancji.

Do takich części zamiennych należą czujniki przepływu, zamknięcie zaworu wydechowego i membrana.  NIE należą do nich linie pacjenta [patient tubing], filtry ani nawilżacze.
W przypadku pytań prosimy Państwa o skontaktowanie się z najbliższym dystrybutorem HAMILTON MEDICAL.

Informujemy, że wyłącznym dystrybutorem i przedstawicielem sprzętu marki HAMILTON MEDICAL AG, oryginalnych części zamienych i osprzętu oraz autoryzowanym serwisem na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej jest Ekomark Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, ul. Boguckiego 1 A

 

Dziękujemy za korzystanie z naszego sprzętu. Staramy się utrzymać najwyższy standard jakości celem zapewnienia maksymalnej satysfakcji naszym klientom.

 

Z wyrazami szacunku

Curdin Danuser

Wiceprezes d.s. Zapewniania Jakości i Spraw Rejestracyjnych

 

Bonaduz. 

O NAS MISJA KLIENCI REFUNDACJA BEZDECH SENNY SERWIS
Wydawca Ekomark sp. z o.o. 1999 - 2013. Wszystkie prawa zastrzeżone.
Właścielem praw do materiałów, opisów i informacji zawartych na niniejszej stronie jest Ekomark sp. z o.o. Kopiowanie i publikacja bez zgody właściela zabroniona.